SSL Sertifikası

RapidSSL Symantec marka ailesinin bir parçasıdır. Comodo, ürün tekliflerini ürün grubuna göre segmentlere ayırırken Symantec, tekliflerini markaya göre segmentlere ayırıyor. RapidSSL, tek siteli RapidSSL sertifikası ve RapidSSL Joker Karakteri de dahil olmak üzere giriş seviyesi ürün tekliflerini temsil eder. RapidSSL tamamen hız ile ilgilidir, yıldırım hızında otomatik düzenleme özelliğine sahiptir ve sertifikaları% 99,9 tarayıcı yaygınlığına ve eşleşen 30 günlük para iade garantisine sahiptir.

SSL sertifikası nedir?


SSL, kullanıcılar ve web siteleri ya da iki sistem arasında aktarılan verilerin hiçbir şekilde okunamamasını sağlar. Aktarılmakta olan verileri karmaşık hale getirmek için şifreleme algoritmaları kullanır ve bu sayede korsanların bağlantı üzerinden gönderilmekte olan verileri okumasını engeller. Bu veriler arasında isimler, adresler, kredi kartı numaraları veya diğer finansal bilgiler gibi hassas olabilecek bilgiler bulunabilir.

İşlem şu şekilde gerçekleşir:

Bu işlem bazen "SSL el sıkışması" şeklinde adlandırılır. Uzun bir işlem gibi görünse de milisaniyeler içinde gerçekleşir.

Bir web sitesi SSL sertifikası ile güvenli hale getirilmişse URL'de HTTPS (Güvenli Köprü Metni Aktarım Protokolü) kısaltması görünür. SSL sertifikası yoksa Secure (Güvenli) anlamına gelen S harfi olmadan yalnızca HTTP kısaltması görünür. Ayrıca URL adres çubuğunda bir asma kilit simgesi de gösterilir. Bu simge, güveni temsil eder ve web sitesini ziyaret edenlere güvence verir.

Kurumsal SSL (EV) sertifikasını kullanan web sitelerinin tarayıcı adres çubuğunda yeşil bar (greenbar) ve şirket adı görüntülenir. Yüksek güvenlik ve prestij sağlayan, en kapsamlı doğrulama işlemine sahip SSL sertifikasıdır.