Web Hosting

Hosting, sunucuda depolanan içeriğinizin onu görüntülemek isteyen kişinin cihazına aktarılmasını sağlar. Kesintisiz çalışması gerektiğinden tüm sunucular; aşırı ısınma nedeniyle ekipman ve yazılım arızalarına engel olabilecek etkili soğutma altyapısına, güçlü güvenlik önlemlerine ve kapsamlı denetim politikalarına sahip olmalıdır. Turhost’un sunucuları, Türkiye’nin TIER 3 sertifikalı en iyi veri merkezi olan İstanbul Gayrettepe’deki Türk Telekom veri merkezinde barındırılmaktadır. 15 yılı aşan tecrübesiyle Turhost; üst düzey hizmet kalitesi ve tüketici deneyimi sunmaktadır.

Linux Hosting


Programlama dili PHP olan web sitelerinin Linux işletim sisteminin yüklü olduğu sunucularda barındırılmasına Linux Hosting denir. Kişisel web sitelerinden karmaşık ve kritik web uygulamalarına kadar çok çeşitli projeler için Linux hosting kullanılabilir. Apache veya NGINX web sunucusunu nasıl yapılandıracağını bilen ve MySQL veritabanıyla geliştirmek için Perl, PHP veya Python kullanan deneyimli web geliştiricileri için de Linux Hosting uygundur.

Web hosting, site içeriklerinizin güvenilir sunucularda barındırılarak internette görünebilir olmasını sağlayan bir hizmettir. Güvenli ve ücretsiz bir web hosting hizmeti sunarak sizin, eşsiz bir web sitesi oluşturmak gibi önemli detaylara odaklanabilmenize olanak sağlar.

Windows Hosting

ASP ile oluşturulmuş web sitelerinin Windows Server işletim sisteminin yüklü olduğu sunucularda barındırılmasına Windows Hosting denir. Bir web sitesi ASP, .NET, Microsoft Access veya Microsoft SQL Server dosyalarını kullanıyorsa, hosting hizmetinin Windows tabanlı olması gerekir. Windows Hosting, genellikle şirketlerin kurumsal ihtiyaçlarını karşılamada, kurumsal ağ iletişimi, Internet/intranet barındırma, veritabanları, kurumsal ölçekte mesajlaşma ve benzeri işlevlerin yürütülmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Hosting ile mail adresi oluşturabilir miyim?

Çoğu web hosting paketine e-posta hesabı ücretsiz olarak dahildir ve paketi satın aldığınızda alan adınıza özgü e-posta hesabınız aktifleşir. Ancak müşteri ve paydaşlarınızla sorunsuz e-posta iletişimi kurmak, alan adınıza özgü çok sayıda e-posta hesabı oluşturmak, her bir hesap için kota ve yetki düzeyi belirlemek isterseniz kurumsal hosting paketlerimizi inceleyebilirsiniz.