E-Ticaret Sitesi Nedir?

E-ticaret sitesi, online siteler üzerinden müşterilerine ulaşmak isteyen kişilerin şirketleri ya da şahısları adına kurdukları sitelerdir. E-ticaret, internetin hızla yayılmaya başlaması ile birlikte hayatımıza girmiş olan bir kavramdır. Özellikle dijital pazarlama unsurlarının artması ve internetin insan hayatında önemli bir hal alması e-ticaret sitesinin pek çok firma ve kişi tarafından kullanmasını sağlamaktadır. E-ticaret sitesi, herhangi bir ürünün ya da hizmetin çeşitli ödeme seçenekleri ile internet üzerinden ticaretinin yapılması için bir aracıdır. Tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarının da değişmesine neden olan e-ticaret sitesinin geleneksel alışveriş yöntemlerinden pek çok farkı ve üstün yönü vardır. Peki, e-ticaret sitenin tüketicilere ve firmalara sağladığı faydalar nelerdir?

E-Ticaret Kullanıcı Sayısı


Geçtiğimiz yıl raporları doğrultusunda yapılan alışverişlerin 20’de 1’i online pazar üzerinden gerçekleştiriliyor. E-ticaretin en yaygın olduğu ülkelerden Çin’de ise her 4 alışverişten biri online sistemler üzerinden yapılıyor. Türkiye’de 1 sene içinde online alışveriş yapanların sayısı 25 milyonu bulurken, erkeklerin %46’sı online alışverişi perakende alışverişe tercih ediyor. Kadınlarda ise bu oran %28 dolaylarında seyrediyor.

SEO Hizmetleri

Arama motorlarında fark yaratacak SEO stratejileri ve çalışmalarıyla site trafiğinizi en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz.

Sosyal Medya Pazarlamacılığı

Dijitalde milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya platformlarını etkili bir yönetimle pazarlama alanına dönüştürüyoruz.

Komisyon Ödemeyin

Sizde hemen bir Mormedya Uzmanı ile iletişime geçin E-Ticaret sitenizi hemen oluşturun. Sanal pazarlara %40'a varan komisyon ödemeyin. Aracı firmalara tahsilatlarınızı yaptırıp 28 gün beklemeyin. Aracı firmalara paranızın % 2.5 komisyon vermeyin. Nasıl mı? Hemen ortak ödeme sayfamızı inceleyin.

Büyüme Tahminleri

Özellikle Türkiye pazarı için, iki yıl içinde online ticarette büyüme hızının iki katına çıkması bekleniyor. Dijitalleşen dünyadaki köklü değişime uyum sağlayan Türk işletmeciler de bu trende uyum sağlıyor. İşletme faaliyetlerini elektronik ortama taşımanın ilk adımlarından biri olan e-ticaret sitesi açmak için, tüketici ihtiyaç ve alışkanlıklarını takip ederek, müşteri deneyimini üst seviyeye taşıyacak tasarımlardan faydalanabilirsiniz.